Size bir telefon kadar yakınız
(216) 376 08 34 (pbx)
Dil Seçin
trende
Vellum Etiket

Vellum Etiket Nedir ?

Vellum Etiket, özellikleri Kuşe Etiket ile aynı olan bir etiket çeşididir. Kuşe Etiket ile arasındaki tek fark Vellum Etiket‘in yüzeyi parlak ve pürüzsüz değil mat ve pürüzlüdür. Pürüzden kastımız çukurlu bir yüzeyi vardır. Bunun sebebi, çok parlak (ışıktan dolayı yansıma olan) yerlerde barkod okuyucusunun, etiket üzerindeki barkodu okumasını sağlamaktır. Etiketin üzerine yansıyan ışık, bu etiket türünün yüzeyinde parlama yapmaz.

Peki tam olarak Vellum Etiket Nedir ?

Vellum Etiket, ham maddesi kağıt bazlı olan yapışkanlı etiket çeşididir. Kağıt bazlı olmasından dolayı suya, neme, ısıya ve dış ortama dayanıklılık oranı azdır. Yırtmaya çalıştığınızda kolayca yırtılan bir etiket çeşididir. Bu etiket türüne baskı alırken, Wax veya Wax-Resin türündeki ribbonları tercih etmelisiniz.

Vellum Etiketi'in Baskı Süreci

Vellum Etiket‘e baskı alırken Wax veya Wax-Resin türündeki ribbonları kullanmanız gerektiğini yukarıda belirtmiştik. Ribbonsuz, barkod yazıcısının kafa ısısıyla baskı almaya çalıştığınızda, etiketin üzerinde bulunan bilgilerin tam çıkmadığını ya da bir parmak darbesiyle silineceğini görebilirsiniz. Bu yüzden, bu etiket çeşidinde ribbon kullanılmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, çok ucuz, yan sanayi, Çin malı gibi ribbonları kullanmamanız olacaktır. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız, etiketinize alacağınız baskının kalitesinde kötülük, bozukluk olacağını belirtmek isteriz. Ayrıca bu tür ribbonları kullanmak baskının raf ömrünü de azaltacaktır. Barkod yazıcınıza vereceği zararı da göz önünde bulundurmanız iyi olacaktır. Beyaz Barkod Etiket olarak sizlere A+ kalite ribbonlar sunmaktan ve size bu konuda yardımcı olmaktan büyük keyif duyarız.

Vellum Etiket'in Raf Ömrü

Vellum etiketin raf ömrü, Kuşe etiket gibi diğer kağıt bazlı etiketlere göre çok daha uzundur. Bütün kağıt bazlı etiketler için geçerli olan, uygun ortamda (oda sıcaklığında, güneş ışığından uzak, nemi yüksek olmayan yerlerde) sakladığınız sürece diğer türlere göre Vellum etiketinizi yıllarca bekletebilirsiniz. Vellum etiketi bir bölgeye yapıştırdıktan sonraki ömrü ortalama 3-5 yıl aralığındadır.

Kuşe Etiket'in Kullanım Alanları

  1. Ürün Bilgi Etiketi & Tekstil & Gıda Sektörü & Otomotiv & Yedek Parça & Dosyalama (Arşivleme) & Bilişim Sektörü

Vellum Etiket

Siparişini vermek istediğiniz etiketi, istediğiniz ebatlarda, istediğiniz adette ve istediğiniz renkte üretebiliriz. Dilerseniz, siparişini vereceğiniz etiketin üstüne istediğiniz yazıyı, resmi, logoyu, barkodu, kare barkodu (qr code), sıralı barkodları, tek renkte, çok renkte veya siyah renkte baskı alabilir, sizleri baskı süresinden / sürecinden kurtarabiliriz. Renkli ve renksiz olmak üzere her türlü isteğinizi karşılamaktan büyük mutluluk duyarız.