Size bir telefon kadar yakınız
(216) 376 08 34 (pbx)
Dil Seçin
trende
Kuşe Etiket

Kuşe Etiket Nedir ?

Kuşe etiket, kağıt bazlı olup parlak, pürüzsüz yüzeye sahip yapışkanlı etikettir. Kağıt bazlı olmasından dolayı neme, suya, ısıya ve dış ortama dayanıklılık oranı azdır. Diğer kağıt bazlı etiketlere nazaran Kuşe etikette, baskı sırasında termal transfer dediğimiz ribon (Ribbon) yardımı ile baskı alınır. Bu sayede diğer kağıt bazlı etiketlere göre baskı kalitesi daha iyi ve alınan baskının kalıcılığı daha uzun süredir.

Kuşe Etiketinin Baskı Süreci

Kuşe etikete, yukarıda da bahsettiğimiz gibi ribon yardımıyla baskı alınır. Wax ve Wax-Resin türündeki ribonlar ile kuşe etikete baskı alabilirsiniz. Ribon’un türünü öğrendikten sonra dikkat etmeniz gereken diğer önemli nokta ise dışarıdan ucuz, yan sanayi, Çin malı gibi ribonlardan kaçınmanız olacaktır. Beyaz Barkod Etiket olarak sizlere A kalite ribonlar sunmaktayız. Termal etiketlerde (Bkz: Eco Termal & Lamine Termal) yazıcının kafa bölümünde olan ısıyla baskı alma olayı kuşe etiketler için geçerli değildir. Zaten Kuşe etiketin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi demiş olduğumuz gibi kağıt türü etiketlerde, hem Kuşe etiketin kalitesi hem de ribon yardımıyla baskı alınması, baskı kalitesini zirveye taşımaktır.

Kuşe Etiketin Raf Ömrü

Kuşe etiketin raf ömrü, diğer kağıt bazlı etiketlere göre çok daha uzundur. Bütün kağıt bazlı etiketler için geçerli olan, uygun ortamda sakladığınız sürece diğer türlere göre kuşe etiketinizi yıllarca bekletebilirsiniz. Ancak kullanacağınız olan kuşe etiketi hemen yapıştıracaksanız, kuşe etiketin bir yüzeye yapıştıktan sonraki ömrü 3-5 yıl aralığındadır.

Kuşe Etiket'in Kullanım Alanları

  1. Ürün Bilgi Etiketi & Tekstil & Gıda Sektörü & Otomotiv & Yedek Parça & Dosyalama (Arşivleme) & Bilişim Sektörü

Kuşe Etiket

Siparişini vermek istediğiniz etiketi, istediğiniz ebatlarda, istediğiniz adette ve istediğiniz renkte üretebiliriz. Dilerseniz istediğiniz yazıyı, barkodu, resim veya logoyu siparişini vereceğiniz etiketin üstüne baskı alarak sizlere yardımcı olabiliriz. Renkli ve renksiz olmak üzere her türlü isteğinizi karşılamaktan büyük mutluluk duyarız.