Size bir telefon kadar yakınız
(216) 376 08 34 (pbx)
Dil Seçin
trende
Şeffaf Etiket

Şeffaf (PP) Etiket Nedir ?

Şeffaf Polipropilen Etiket, ham maddesi plastik bazlı olan, dış ortama, suya, neme ve ısıya (Güneş) dayanıklı olan etiket çeşididir. Şeffaf PP Etiket, esnemez ve yırtılmaz. Opak PP etiket ile özellikleri aynıdır. Bu etiketi en büyük özelliği adından da anlaşılacağı üzere şeffaf olması ve arkasındaki yüzeyi kapatmamasıdır. Şeffaf PP Etiket‘e, termal transfer yöntemiyle baskı alınmaktadır.

Şeffaf PP Etiket'in Baskı Süreci

Şeffaf PP Etiket‘e baskı alırken ribbon adında siyah karbon şerit kullanılır. Kullanılması gereken ribbon (Tırnaklama ve Sürtünme ile etiket üzerindeki bilgilerin çıkmaması isteniyor) ise Resin Ribbon ile baskı alınmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken en büyük nokta, piyasada satılan ucuz, yan sanayi ve Çin malı ribbonlardan uzak durmanız olacaktır. Bu ribbonları tercih ettiğiniz taktirde, etiketinizin üzerine alacağınız baskının kalitesi ve baskının ömrü az olacaktır. Şeffaf PP Etiket‘in baskı konusunda bir ayrıntısı vardır. Siparişini vereceğiniz bu etiket için, görüştüğünüz yetkili kişiye baskı alınacağını belirtmelisiniz. Bu çeşitteki etiket aynı zamanda kozmetik sektöründe altındaki yazıyı veya bir başka etiketi korumak amacıyla yapıştırılmaktadır. Eğer Şeffaf PP etikete baskı alınacak ise etiket ara boşluklarına (Taşıyıcının altına iki etiket ara boşluğuna gelecek şekilde 3mm kalınlığında) siyah şerit çekilir. Bu sayede barkod yazıcı bu etiketi siyah çizgi sayesinde görebilir ve baskı alır.

Şeffaf PP Etiket'in Kullanım Alanları

  1. Gıda Sektörü & Tekstil Sektörü & Kozmetik Sektörü & Kimya Sektörü

Şeffaf PP Etiket

Siparişini vermek istediğiniz etiketi, istediğiniz ebatlarda ve istediğiniz adette üretebiliriz. Dilerseniz, siparişini vereceğiniz etiketlerin üzerine baskı alabiliriz. Yazı, resim, logo, bilgi, barkod, kare barkod (qr code) gibi bilgileri yazarak sizleri baskı sürecinden de kurtarabiliriz. Baskılı veya baskısız olmak üzere sizlerin isteklerinizi karşılamaktan büyük mutluluk duyarız.